14 Mart 2014 Cuma

İşi Ehline, Sözü Sözler Köşkü'ne Bırakın


2009 yılından beri hizmetlerimize devam eden ve hızla büyüyen İlim ve Kültür Derneği Sözler Köşkü hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Genç bir ekiple akıcı, seviyeli ve eğlenceli bir sohbet gerçekleştiren Sözler Köşkü ekibi kısa zamanda dünyaya yayılmayı başardı.

Sözler Köşkü Logosu:


İşte Sözler Köşkü İnternet sayfasından aldığımız soru cevap şeklinde birkaç bilgi:

Sözler Köşkü nedir?

Sözler Köşkü; İzmir-Bornova'da birkaç üniversite öğrencisinin girişimiyle kurulup, bugün milyonlarca kişiye ulaşmayı başarmış bir ilim ve kültür derneği... İslami, bilimsel ve felsefi konuların ele alındığı haftalık sohbetleriyle zamanın nasıl geçtiğini unutturan samimi ve sıcak bir ortam.

Sözler Köşkü neden kuruldu?

İnsanlığın sonsuz mutluluğa ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla kuruldu.

Sözler Köşkü'nde Kur’an okunup öğretiliyor mu?

Sözler Köşkü'nün kuruluş amacı Kuran-ı Kerim'in daha iyi okunması ve anlaşılması olduğundan bu sorunun cevabı açıktır. Her sohbetimizden önce yaklaşık 15 dakika Kur’an-ı Kerim tilavetimiz olmakla beraber yaz aylarında da yaklaşık 2 aylık Kur’an Kursu programı yapılmaktadır. Diğer zamanlarda öğrenmek isteyen kardeşlerimiz için de özel olarak Kur’an dersi verilmektedir. Her gün internet sitemiz üzerinden hatim dağıtıyoruz. Haftada 12 sohbet ile de Kuran'ın manası üzerine eğitimler verilmektedir.

Sözler Köşkü'nün başka şehirlerde şubesi var mı?

Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği olarak sadece İzmir/Bornova’da hizmet veriyoruz. Ancak tarz olarak bize benzeyen İstanbul'da Nur Mektebi (nurmektebi.net), Ankara'da Çınaraltı (cinaralti.org), Bursa'da Çay House (cayhouse.org) bulunmaktadır...

Sohbetlerinizi neden Risale-i Nur’dan yapıyorsunuz?

Kur'an-ı Kerim Arapça olması hasebiyle Türkçe açıklaması olan Risale-i Nurlar'dan Kur'an ayetlerinin manasını öğreniyoruz. Risale-i Nur'daki "İSPAT" yöntemi bu asır insanlarının üzerinde çok etkili oluyor.

Nereye bağlısınız?

Açıkçası "nereye bağlısınız" gibi sorular pek hoşumuza gitmiyor. Biz Kur'an ve onun açıklaması olan Risale-i Nurları okuyoruz. Kur'an-ı Kerim Arapça olması hasebiyle Türkçe açıklaması olan Risale-i Nurlar'dan Kur'an ayetlerinin manasını öğreniyoruz. Risale-i Nur'daki "İSPAT" yöntemi bu asır insanlarının üzerinde çok etkili oluyor.

Sözler Köşkü’nde her gün sohbet oluyor mu?

Haftada 12 ayrı sohbetimiz olmaktadır. Bunlardan Pazartesi ve Cumartesi günlerinde olanlar umumi ve internetten canlı olarak yayınlanmakla beraber diğer günlerde olanlar gençlerin yaş gruplarına göre özel ders tarzında mütalaalı olmaktadır.

Sözler Köşkü maddi olarak nasıl ayakta duruyor?

Sohbetlerimizi takip eden insanların gönüllü olarak yapmış olduğu bağışlar ile...

Ayrıca;
Sözler köşkünde;
Siyaset yapılmıyor,
Sohbetlere farklı dillerde alt yazı ekleme çalışmaları devam ediyor,
Şimdilik sadece İzmir'de sohbetler gerçekleştiriliyor.
Zamanla üniversitelerde konferanslar düşünülüyor.
Şuan için gençlere yatılı imkan sağlanamıyor.


Daha fazla için Sözler Köşkü İletişim Kanalları:
Web sitesi: http://www.sozlerkosku.com/
Facebook: https://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir
Twitter: http://twitter.com/sozler_kosku
Youtube: http://youtube.com/sozlerkoskuTwitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

0 yorum:

Yorum Gönder

Bu Yazıyı Siz de Yorumlayın!

Ana Sayfa

Şuanda blogumda;